OSB Loft

OSB Loft
02.02.2018

OSB plaatide uus formaatOSB Loft see sobib väikeste ruumide jaoks ideaalselt!

Mis asi on OSB plaat, seda teavad tänapäeval praktiliselt kõik, kes on remondi või ehitusega mingilgi määral kokku puutunud. OSB - Oriented Strand Board ehk orienteeritud laastuga plaat. See on nüüdisaegne ehitus- ja viimistlusmaterjal, mis koosneb 90% ulatuses puitlaastudest, mis on omavahel seotud sünteetiliste veekindlate vaikudega. Tänu oma tehnoloogilisusele ning suurepärastele tugevus- ja elastsusnäitajatele, kasutatakse OSB plaate edukalt karkasside ehitamisel seinte vooderdamiseks, katuseroovitise valmistamiseks, vaheseinte ehitamiseks, pakkimiseks jne.     

Kuid ka nendel plaatidel on omad puudused ja peamiseks neist on materjali mõõtmed. Plaatide  standardmõõtmed on: pikkus 2500 mm ja laius 1250 mm. Toodetakse ka väiksemate mõõtmetega plaate 2500 x 625 mm, kuid see on miinimum.

Selliste mõõtmetega plaatidega töötamine suurtel ja lahtistel objektidel ei kujuta endast probleemi. Kuid selliste plaatide transportimine ja paigaldamine kohtades, kus on kitsad läbikäigud ja väikesed pinnad, on seotud teatud raskustega.

Küllaltki problemaatiline on OSB plaatide transportimine kitsastes trepikodades ülemistele korrustele või pööningule (kuna lifti ei saa kasutada). Aga kui on veel tegemist mitte väga tugeva inimisega? Sellisel juhul tuleb abi saamiseks pöörduda transpordifirma poole, samuti tuleb juurde maksta peale- ja mahalaadimise ning plaatide objektile kohaletoimetamise eest. Kõik see toob endaga kaasa lisakulusid. 

Sellest tulenevalt tuli OSB plaatide tootja oma klientide soovidele vastu ja valmistas väikeste mõõtmetega spetsiaalsed paneelid, mis vastavad kõigile rangetele nõuetele, mis on tavalistele OSB plaatidele omased.

Nendele plaatidele pandi nimeks OSB Loft. Sõna „Loft” all mõeldakse raskesti ligipääsetava sissekäiguga pööninguruumi.  

 • Selle plaadi mõõtmed on – 1220 x 320 x 15, 18, 22 mm,
 • mis võimaldab need ilma eriliste probleemide ja eritranspordita vajalikku kohta kohale toimetada.
 • Omavaheliseks ühendamiseks on plaadid varustatud neljast küljest punnsoonega, mis lihtsustab oluliselt nende monteerimist, igas pakis on üksikasjalik paigaldusjuhend.
 • Pakend koosneb 3 plaadist, kaetava pinna suurus on 1.17 m²
 • See võimaldab teil vajaliku koguse täpselt välja arvutada, nii et ülejääke oleks minimaalselt.
 • Pakendi kaal 18 mm – 12.5 kg, ühe plaadi kaal on 4 kg
 • See on vaieldamatu pluss, kuna plaatide paigaldamisega saab hakkama isegi üks inimene.
 • OSB Loft plaadi omadused ja näitajad – vastavad tavalise OSB plaadi omadele

Sellised omadused nagu vastupidavus, painduvus ja niiskuskindlus võimaldavad kasutada OSB Loft plaate samades tingimustes nagu tavalist OSB plaati.

Kõigest eespool esitatust tulenevalt saate te universaalse toote, mille abil saate kerge vaevaga:

 • teha väikse remondi või renoveerimise; 
 • realiseerida oma ehitusplaanid;
 • paigaldada peo pidamiseks ajutise veranda või põranda;
 • soovi korral saate kõik selle lahti võtta ja teise kohta viia.